W ofercie naszego sklepu znajdziecie profesjonalne kije do Nordic Walking oraz New Walking znanych marek specjalizujących się w tworzeniu sprzętu i akcesoriów sportowych. Dużą część naszego asortymentu do...

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Kije Exclusive Clip KV + czarne

Normalna cena 400,00 zł -20,00 zł Cena 380,00 zł

RESPONSE

Cena 229,00 zł

KIJE NILS NW106 CARBON

Cena 125,00 zł

MAKALU LITE

Cena 419,00 zł

TRAIL LITE

Cena 249,00 zł

BLACK SERIES SLS XTG

Cena 539,00 zł

KHUMBU LITE

Cena 329,00 zł

FLASH CARBON

Cena 369,00 zł

MAKALU

Cena 419,00 zł

DOLOMITE LITE

Cena 209,00 zł

KHUMBU ANTISHOCK

Cena 379,00 zł

MICRO VARIO TA

Cena 579,00 zł

W ofercie naszego sklepu znajdziecie profesjonalne kije do Nordic Walking oraz New Walking znanych marek specjalizujących się w tworzeniu sprzętu i akcesoriów sportowych. Dużą część naszego asortymentu do Nordic Walking zajmują kije szwajcarskiej firmy KV+ oraz znanych europejskich producentów Leki i Fizan. Nowoczesne kije do NW wyposażone są w różne udogodnienia dla użytkownika, są to np. systemy blokady, wypięcia rękawicy czy końcówki do śliskich powierzchni ułatwiające trening nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. W asortymencie posiadamy kije o stałej długości, które dopasowuje się do indywidualnych potrzeb Klienta, jak i kije teleskopowe regulowane o większym zakresie użytkowania.

Jak wybrać najlepsze kijki do Nordic Walking?

Warto, aby każda osoba decydująca się na rozpoczęcie przygody z kijkami zdecydowała się na wizytę w naszym sklepie stacjonarnym w Piekarach Śląskich. Pierwsze kije najlepiej dopasować ze specjalistą, który wyjaśni przyszłemu użytkownikowi budowę kijków oraz wpływ ich wyposażenia na efekty i ogólne zadowolenie z treningu. Dobre kije do treningu NW powinny być jednocześnie bardzo lekkie i stabilne, stąd należy zwracać uwagę na materiał wykonania – zazwyczaj jest to aluminium, włókno szklane lub różne zawartości procentowe karbonu. Odpowiednie podparcie podczas treningu jest możliwe dzięki dużej wytrzymałości sprzętu, gwarantuje także pełną kontrolę nad techniką marszu.

Przy wyborze kijków do Nordic Walkigu warto zwrócić uwagę na ich długość i możliwość optymalnego dopasowania do wzrostu użytkownika. Istotnym elementem jest również materiał, z którego zostały wykonane – idealną opcją jest włókno węglowe ze względu na sposobność ograniczenia drgań w trakcie chodzenia.

Zalety chodzenia z kijkami Nordic Walking

Nordic Walking to specjalna technika chodu, która angażuje niemal 90% mięśni organizmu i pozwala na poprawę sprawności oraz motoryki stawów czy mięśni. Ten wyjątkowy rodzaj sportu mogą uprawiać osoby w każdym wieku, a korzyści z tego tytułu są następujące:

  • odciążenie kręgosłupa i stawów,
  • trening mięśni,
  • nabycie umiejętności synchronizacji ruchów rąk i nóg,
  • pomoc w procesie odchudzania,
  • poprawa ogólnego samopoczucia,
  • regulacja krążenia krwi,
  • pomoc w odstresowaniu i obniżeniu napięcia nerwowego.

Kije KV+ i innych renomowanych marek

Dostępne w naszej ofercie kije Nordic Walking w Piekarach Śląskich to produkty markowe i wykonane z wysokiej jakości tworzyw, dzięki czemu zapewniony jest komfort użytkowania oraz wyjątkowa trwałość. Oferujemy między innymi kije KV+, które charakteryzują się lekkością, ostrym grotem i wygodnym uchwytem z możliwością wypięcia rękawiczki. Nowoczesne kijki KV+ można kupić w wersji z parą nakładek gumowych do marszu po twardym podłożu.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło