Orteza łokcia to zaopatrzenie medyczne wykorzystywane zarówno w czasie leczenia i rehabilitacji stawu łokciowego, jak i noszone profilaktycznie przez osoby, które szczególnie narażone są na intensywną eksploatację stawu łokciowego.
Częste problemy z tym konkretnie stawem nie należą do rzadkości, co jest bezpośrednio związane z jego dość skomplikowaną budową oraz częstym wykorzystaniem w życiu codziennym. Najczęściej staw łokciowy jest przeciążany ze względu na czynności wykonywane w trakcie pracy zawodowej lub podczas uprawiania sportów aktywnie angażujących kończyny górne. Co więcej, łokcie często ulegają kontuzjom w trakcie wypadków, wyniku czego dochodzi do ich zwichnięć i stłuczeń.
Orteza łokcia – zastosowanie
Stosowanie ortezy łokciowej jest niezbędnym elementem leczenia lub rehabilitacji po przebytym urazie stawu łokciowego. Ten element zaopatrzenia medycznego odpowiada za stabilizację stawu, co ma ogromne znaczenie w procesie leczenia, a także zmniejszenia dolegliwości bólowych. Warto też dodać, że kontrolowany ucisk w obrębie stawu wspomaga cyrkulację krwi, dzięki czemu usprawniony zostaje proces regeneracji uszkodzonych tkanek.