Wyroby kompresyjne – takie jak: podkolanówki, rajstopy, pończochy medyczne uciskowe – są od wielu lat stosowane w leczeniu...

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Rajstopy medyczne uciskowe 1 klasa kompresji

Cena 106,00 zł

Rajstopy medyczne uciskowe, ciążowe 1 klasa kompresji

Cena 130,00 zł

Podkolanówki kompresyjne dla kobiet z microfibrą

Cena 110,00 zł

Podkolanówki kompresyjne dla mężczyzn z microfibrą

Cena 110,00 zł

CEP SKARPETY KOMPRESYJNE THE RUN 4.0 DAMSKIE

Cena 154,00 zł

Wyroby kompresyjne – takie jak: podkolanówki, rajstopy, pończochy medyczne uciskowe – są od wielu lat stosowane w leczeniu obrzęków. Przede wszystkim wykorzystywane są do zwalczania zaburzeń metabolicznych tkanki podskórnej z uwzględnieniem zmian patologicznych komórek tkanki tłuszczowej i łącznej. Przyczyniają się do zwiększenia mikrokrążenia skóry, co ma przełożenie na lepszy efekty regenerujące organizmu w obrębie ucisku. Jednakże, warto pamiętać, że każdy zakupów produktów kompresyjnych powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem.

Produkty kompresyjne – co warto wiedzieć?

Medyczne pończochy kompresyjne zakłada się w inny sposób niż konwencjonalną bieliznę. Przede wszystkim należy zakładać ją zaraz po przebudzeni, w pozycji leżącej. Zaleca się stosowanie w trakcie zakładania gumowych rękawic, co zapobiega uszkodzeniu produktów kompresyjnych paznokciami. Pończochy, rajstopy i podkolanówki należy rozprowadzać równomiernie na stopie, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego umieszczenia pięty. Następnie powoli, wygładzając materiał dłonią, nałożyć do pełnej długości produktu.

Medyczna skuteczność produktów kompresyjnych wynosi najczęściej 6 miesięcy. Jednakże, trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich prawidłowe użytkowanie, ponieważ wszelkie przetarcia i uszkodzenia będą prowadziły do zużycia materiału.

Wysokiej jakości wyroby kompresyjne

Znajdziesz u nas!

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło