Wkładki na haluksy  stanowią podparcie palców młotkowatych i szponiastych, łuku poprzecznego stopy i pięty. Są to specjalne akcesoria ortopedyczne, które pomagają w łagodzeniu bólu i dyskomfortu związanego...

Czytaj więcej

Aktywne filtry

FootWave HALLUX

Cena 139,00 zł

Wkładki na haluksy stanowią podparcie palców młotkowatych i szponiastych, łuku poprzecznego stopy i pięty. Są to specjalne akcesoria ortopedyczne, które pomagają w łagodzeniu bólu i dyskomfortu związanego z deformacją przodostopia. Stosowane są w celu zminimalizowania deformacji stopy z powodu płaskostopia poprzecznego. Ich zadaniem jest równomierny rozkład nacisków na stopę, co zmniejsza obrzęki oraz ból. Przygotowaliśmy ofertę wkładek ortopedycznych na haluksy, które chronią stopy również przed mikro urazami stawów.

Wygodne wkładki ortopedyczne na haluksy

Noszenie wkładek na haluksy ma przynieść nie tylko ulgę w dolegliwościach bólowych czy ograniczyć ryzyko rozwoju deformacji stopy, ale zapewnić komfort skórze stóp podczas codziennego użytkowania. Dlatego proponowane modele wykonane są z przyjemnych w dotyku materiałów, które zapewniają cyrkulację powietrza na właściwym poziomie. Dzięki temu skóra stóp nie poci się, nie ma też problemu z nieprzyjemnym zapachem. Wkładki poprawią komfort chodzenia i sprawią, że obuwie stanie się wygodniejsze. Mogą przynieść ulgę i poprawić jakość życia użytkownika.

Budowa i działanie wkładek na haluksy

Dostępne w naszej ofercie wkładki na haluksy FootWave to świetny produkt renomowanej firmy zatrzymujący rozwój haluksów i jednocześnie usuwający przyczynę ich powstawania. Specjalna konstrukcja wkładek na haluksy zapewnia działanie lecznicze oraz profilaktyczne w wielu problemach związanych ze stopami, podobnie jak w przypadku ortopedycznych wkładek indywidualnych. Przed zastosowaniem wkładek warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, aby dobrać odpowiedni model. Dzięki stosowaniu wkładek można zaobserwować pozytywne skutki w postaci:

 • ulgi w bólu dużego palca za sprawą minimalizacji nacisku i eliminacji wstrząsów,
 • odciążenia w leczeniu okołooperacyjnym,
 • wygody chodzenia i noszenia wkładek z powodu optymalnej amortyzacji, wentylacji oraz odciążenia stopy.

Nowoczesne wkładki na haluksy składają się z następujących elementów:

 • podwójnego amortyzatora kierunkowego, absorbującego wstrząsy tyłostopia,
 • peloty pod haluksem i zagłębienia na haluks, które doskonale amortyzują stopę,
 • peloty przodostopia, stabilizującej głowy kości śródstopia,
 • platformy podeszwowej niwelującej niekontrolowaną rotację,
 • wyprofilowanego korytka piętowego,
 • profilu łuków podeszwowych pełniącego funkcję wspierającą i odciążającą rozcięgno,
 • perforacji i wyściółki z mikrofibry, co wspomaga wentylację i komfort,
 • żłobienia tyłostopia.

Wkładki na haluksy są wykonane z miękkich, oddychających materiałów, które również zapobiegają obtarciom. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalne wsparcie, amortyzację i komfort dla stóp. Ponadto ich stabilne przyleganie eliminuje możliwość przekręcanie się w trakcie chodu. Warto zaznaczyć, że materiał używany do produkcji wkładek na haluksy może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb oraz warunków zdrowotnych pacjenta. Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego produktu dla każdego klienta.

Skuteczność wkładek na haluksy

W wielu przypadkach haluksy wymagają leczenia operacyjnego. Dlatego tak ważne jest wczesne zdiagnozowanie zmian w obrębie stóp i profilaktyka, dzięki której można zapobiec pojawieniu się haluksów lub ich rozwojowi. Niewątpliwie warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiedni model wkładek na haluksy i poinstruuje w kwestii ich użytkowania. Noszenie wkładek na haluksy, które zostaną odpowiednio dopasowane do poziomu zaawansowania schorzenia, pomoże niwelować jego objawy oraz skutki, jakie może za sobą nieść, w tym na przykład:

 • stabilizują pierwszą głowę kości śródstopia i paluch koślawy,
 • podnoszą łuk poprzeczny stopy,
 • amortyzują,
 • aktywizują mięśnie strzałkowe,
 • podpierają palce młotkowate i szponiaste.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło