Kinesiotaping – zwany również po prostu tapingiem – to metoda wykorzystująca specjalistyczne plastry, których parametry zbliżone są do ludzkiej skóry. Nie są one nasączone żadnymi preparatami leczniczymi,...

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Kinesiotaping – zwany również po prostu tapingiem – to metoda wykorzystująca specjalistyczne plastry, których parametry zbliżone są do ludzkiej skóry. Nie są one nasączone żadnymi preparatami leczniczymi, a ich działanie polega na oddziaływaniu sensorycznym w miejscu naklejenia. Zadaniem kinesiotapingu jest zwiększenie przestrzeni pomiędzy powierzchnią skóry właściwej a powięzią. W ten sposób skóra jest delikatnie naciągana, co prowadzi do usprawnienia procesu mikrokrążenia krwi i limfy, a w efekcie zwiększenia zdolności samoleczenia w danym miejscu.

Taśmy do tapingu

Taśmy do tapingu to elastyczne i samoprzylepne pasy wykonane z miękkiego materiału, zwykle z bawełny lub poliestru, pokrytego klejem aktywowanym ciepłem. Są one wygodne w noszeniu i mogą być stosowane na różne części ciała w celu wspierania i stabilizowania stawów, mięśni i tkanek. Główne zastosowanie taśm do tapingu to leczenie urazów, poprawa postawy ciała i leczenie obrzęków. Taśmy do tapingu używane są także do poprawy wydajności sportowej i zapobiegania urazom przez sportowców zawodowych i amatorów. Dostępne  u nas taśmy posiadają certyfikat CE i są zarejestrowane jako wyrób medyczny. Co więcej, wykonane są z wysokiej jakości naturalnych materiałów, dzięki czemu gwarantują przepuszczalność wody i powietrza. Niezwykle ważne przy wyborze taśmy do tapingu jest sprawdzenie, czy produkty są odpowiednio elastyczne i wodoodporne, ponieważ będą znajdowały się na ciele przez kilka dni. Nie mogą być również nasączane żadnymi preparatami o działaniu leczniczym. Elastyczność, wygoda noszenia i różnorodność zastosowań taśm do tapingu sprawia, że są one popularne wśród profesjonalistów zajmujących się leczeniem i rehabilitacją urazów mięśniowo-szkieletowych.

W naszej ofercie znajdą Państwo taśmy do tapingu w rozmiarach: 5 cm x 5 m, 5 cm x 13,7 m i 2,5 cm x 9 m. Dodatkowo wprowadziliśmy do sprzedaży produkty hipoalergiczne, co pozwala na stosowanie taśm przez osoby uczulone na konwencjonalne materiały.

Szukasz taśm do tapingu?

Sprawdź naszą ofertę!

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło