KHUMBU LITE

KHUMBU LITE

329,00 zł
Brutto
Długość

Khumbu Lite będzie Twoim wsparciem podczas trekkingu za sprawą wszechstronnego wyposażenia: wygodna rękojeść CorTec, system regulacji Speed Lock+, ułatwiający zmianę długości oraz lekka konstrukcja z aluminium o podwyższonej trwałości HTS 6.5. Jest to wszechstronny model, na którym zawsze można polegać.

Technologie

Aergon Grip - rewolucyjna, jedna z najbardziej bezpiecznych i wygodnych rączek. Jest ultralekka i bezkrawędziowa. Charakteryzuje się innowacyjnym połączeniem nowych materiałów i unikalnych kształtów, które gwarantuje ergonomiczność użytkowania zarówno podczas trekkingu, jak i podczas wspinaczki.

CorTec Compact – smuklejsze rękojeści idealne dla starszych dzieci i młodzieży oraz osób o niewielkich dłoniach. Rękojeści wykonane z naturalnego kompozytu korkowego, który odprowadza pot, izoluje termicznie i zapewnia doskonały chwyt. Konstrukcja Aergon oferuje dużą powierzchnię oparcia przy chwycie rękojeści od góry. Górna część rękojeści jest wyżłobiona w środku, co redukuje jej wagę całkowitą o 30% a opływowy kształt pozwala na złapanie jej pod wieloma różnymi kątami. Rękojeść połączona jest z kijem pod kątem 80, co zapewnia naturalniejsze ułożenie nadgarstka i zapobiega nadmiernemu obciążeniu stawów. Prosta w obsłudze regulacja paska, która dubluje jednocześnie jako system bezpieczeństwa – przy mocnym szarpnięciu, górna część rękojeści zwolni blokadę paska, który po poluzowaniu uwolni rękę i może zapobiec uszkodzeniom nadgarstka.

Speed Lock + System - jest pierwszym na świecie zewnętrznym system regulacji blokady certyfikowanym przez TÜV SÜD. Wytrzymuje nacisk do 80 kg, co daje 136% wymaganego standardu wytrzymałości - najbezpieczniejszy i najwytrzymalszy zewnętrzny system blokujący dostępny na rynku. Intuicyjny w obsłudze mechanizm zaciskający umożliwia prostą i szybką modyfikację długości kija. O 27% smuklejsza konstrukcja i 35% (18,8 g) redukcji wagi w stosunku do jego starszego brata – systemu Speed Lock.

Flex Tip – dzięki gwintowi na końcówce Flextip, możliwa jest dowolna wymiana talerzyków bez użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi – talerzyk możemy po prostu odkręcić i zamontować inny. Wszystkie nakręcane talerzyki w ofercie LEKI są kompatybilne z końcówką Flextip.

Matt + Clear - dodatkowa warstwa lakieru pokrywająca grafiki (matowa i w połysku)

Eloxal - powierzchnia wykonana z anodowanego aluminium odporna na zarysowania (na środkowej i dolnej części kija)

Ultralite – kije o smuklejszej konstrukcji do max. 16 mm średnicy segmentu. Specjalnie utwardzany materiał zapewnia trwałość równomierną z kijami o większych średnicach, oferując jednocześnie do 20% redukcji wagi.

Końcówka wykonana z wytrzymałego karbidu, którego twardość zbliżona jest do twardości diamentu.

6492153
6 Przedmioty
Długość kija
(67) 100 - 135 cm
Waga kija
245 g
Materiał kija
Aluminium (HTS 6.5)
Średnica kija
Ø 16/14/12 mm

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło