Gorsety stabilizująco-unieruchamiające  są rodzajem wyposażenia specjalistycznego, które jest powszechnie wykorzystywane w trakcie rehabilitacji, a także leczenia zwyrodnień kręgosłupa. Jednakże ze względu...

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Orteza stawu biodrowego Hipocross 2.0 PREMIUM.

Cena 1 450,00 zł

Wysoki gorset piersiowo-lędźwiowo-krzyżowy LumboTim Plus

Cena 300,00 zł

Wysoka orteza (gorset) piersiowo-lędźwiowo-krzyżowa regulowana

Cena 400,00 zł

Wysoka orteza tułowia z podpaszkami i sztywną ramą stabilizującą Flex-B PREMIUM.

Cena 500,00 zł

Orteza lędźwiowo – krzyżowo- piersiowa z fiszbinami AT53064

Cena 400,00 zł

Wysoka orteza tułowia z opatentowanym systemem pasów dociągowych Lumbopull72 PREMIUM.

Cena 370,00 zł

Wysoka orteza lędźwiowo-krzyżowo-piersiowa z fiszbinami RS1.

Cena 400,00 zł

Orteza lędźwiowo-krzyżowa z opatentowanym systemem pasów dociągowych Lumbopull70 PREMIUM.

Cena 330,00 zł

Pas lędźwiowo-krzyżowy z 4 wzmocnieniami - 22,8cm

Cena 260,00 zł

GORSET STABILIZUJĄCO-UNIERUCHAMIAJĄCY LUMBO-HIT

Cena 270,00 zł

Niski pas lędźwiowo-krzyżowy z 4 wzmocnieniami -16,1cm

Cena 260,00 zł

Wysoka orteza (gorset) piersiowo-lędźwiowo-krzyżowa

Cena 260,00 zł

Gorsety stabilizująco-unieruchamiające są rodzajem wyposażenia specjalistycznego, które jest powszechnie wykorzystywane w trakcie rehabilitacji, a także leczenia zwyrodnień kręgosłupa. Jednakże ze względu na siedzący tryb życia oraz powszechność wad postawy coraz częściej ortezy tułowia wykorzystywane są w profilaktyce – ich zadaniem jest zapobieganie pogłębianiu się wad postawy – a co za tym idzie; przeciwdziałanie występowaniu uciążliwych dolegliwości bólowych.

Wskazania do stosowania gorsetu stabilizująco-unieruchamiającego

W naszej ofercie można znaleźć gorset stabilizująco-unieruchamiający odpowiednio wyprofilowany anatomicznie, co niewątpliwie wzmaga efektywność jego użytkowania. Stosowanie gorsetu jest zalecane między innymi w problemach związanych z:

  • silnymi dolegliwościami bólowymi w dolnym odcinku kręgosłupa,
  • zwężeniem kanału kręgowego,
  • kręgozmykiem,
  • osteochondrozą,
  • pseudokorzeniowym promieniowaniu bólu.

Jak dobrać gorset stabilizująco-unieruchamiający?

Wybór odpowiedniej ortezy tułowia odcinka lędźwiowego uzależniony jest od rozmiaru obwodu w pasie. W naszej bogatej ofercie znajdują się zróżnicowane rozmiary od S 70-80cm po XXXL 120-135cm – dzięki czemu posiadamy specjalistyczne gorsety stabilizująco-unieruchamiające dostosowane do wszystkich najczęściej występujących wymiarów. Wszystkie nasze produkty dodatkowo wyposażone są w regulację przy pomocy rzepów, dzięki temu można dopasować produkt do budowy swojego ciała.

Pas lędźwiowy

Pas lędźwiowy jest rodzajem ortezy, którą stosuje się przy problemach z dolnym odcinkiem kręgosłupa wywołanych różnego rodzaju przeciążeniami i schorzeniami. Pas lędźwiowe są pomocnym narzędziem we wsparciu i stabilizacji kręgosłupa – działają jako ochrona, leczenie bólu i poprawa postawy. Są to popularne akcesoria ortopedyczne, które zapewniają wsparcie i stabilizację dla dolnej części pleców. Podobnie jak inne produkty stabilizujące ma za zadanie odpowiednio podtrzymywać i wzmacniać układ ruchu oraz łagodzić dolegliwości bólowe pleców. Noszenie ortopedycznego pasa lędźwiowego zaleca się między innymi w przypadku:

  • dyskopatii,
  • przepukliny krążka międzykręgowego,
  • zmian zwyrodnieniowych,
  • rwy kulszowej,
  • wad postawy dolnego odcinka kręgosłupa.

Ważne jest, aby stosować pas lędźwiowy zgodnie z zaleceniami specjalisty. Pas powinien być odpowiednio dopasowany do ciała, ale nie powinien być zbyt ciasny ani ograniczać swobody ruchu. Ważne jest również stosowanie go z umiarem i niezależnie od noszenia pasu, warto rozwijać odpowiednią siłę mięśniową i elastyczność kręgosłupa.

Pas lędźwiowo-krzyżowy – zastosowanie

W naszej ofercie znajdują się innowacyjne pasy lędźwiowo-krzyżowe, które zostały wzbogacone o cząsteczki ceramiczne. Ten rodzaj materiału wpływa na poprawę krążenia krwi, co ma ogromne znacznie w przyśpieszeniu procesu gojenia oraz zminimalizowaniu objawów bólowych. Pasy lędźwiowo-krzyżowe są również stosowane w celach profilaktycznych, aby zapobiegać urazom dolnej części pleców.

Wykorzystanie pasów lędźwiowo-krzyżowych zaleca się po zabiegach operacyjnych odcinka lędźwiowego, a także po zdjęciu opatrunku gipsowego (proces doleczania). Co więcej, ten rodzaj ortezy jest często wykorzystywany przy łagodzeniu bólów reumatycznych, a także w przypadku występowania osteoporozy czy zwyrodnienia kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym.

Pasy ortopedyczne

W naszej ofercie mamy szeroki wybór pasów ortopedycznych i gorsetów, które warto stosować w profilaktyce wad postawy, a także leczeniu oraz rehabilitacji po urazach. Noszenie pasa ortopedycznego wspomaga wzmocnienie mięśni brzucha i podtrzymanie narządów wewnętrznych. Ponadto wygodne i funkcjonalne pasy zapobiegają pogłębianiu się powstałych urazów i powiększaniu przepuklin. Sprawdzają się w stanach pooperacyjnych jamy brzusznej i po porodzie. Dodatkowo w tego typu sytuacjach warto zainwestować w specjalistyczne poduszki ortopedyczne, również dostępne w asortymencie.

Pasy stabilizujące

Dostępne w naszej ofercie pasy stabilizujące i wzmacniające przede wszystkim mają za zadanie wspierać leczenie zwyrodnień kręgosłupa oraz schorzeń stawów. Są szeroko stosowane w medycynie, rehabilitacji oraz sporcie, aby pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy, zapobieganiu kontuzjom i wspomaganiu procesu rekonwalescencji. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, w tym elastycznych tkanin kompresyjnych gwarantują wygodę użytkowania i efektywność stosowania. Ponadto pacjent ma stały powietrza do skóry, co wspomaga odprowadzanie ciepła i nadmiaru wilgoci. Dostarczamy pasy stabilizujące w doskonałym stosunku jakości do ceny. Pasy stabilizujące są narzędziami, które należy stosować zgodnie z zaleceniami specjalisty. Ich właściwe dopasowanie i umiejętne stosowanie mogą przynieść ulgę i wspomóc proces leczenia, ponieważ zapewniają ochronę, redukują ból i wspomagają proces rekonwalescencji. Pasy stabilizujące są dostępne w różnych rodzajach i kształtach, a ich zastosowanie zależy od konkretnych potrzeb i obszarów ciała.

Szukasz gorsetu stabilizująco-unieruchamiającego lub pasów lędźwiowo-krzyżowych?

Sprawdź naszą ofertę!

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło