Wkładki ortopedyczne dostępne w naszej ofercie zalecane są w przypadku schorzeń w obrębie stóp, które przyczyniają do dyskomfortu podczas chodzenia odczuwalnego w całym aparacie ruchowym. Mają na celu...

Czytaj więcej

Aktywne filtry

WKŁADKI INDYWIDUALNE W MEDSPORT

Cena 500,00 zł

Foot Wave Kids Supi Pro Wkładki Ortopedyczne

Cena 102,00 zł

Wkładki dla piłkarzy - Football

Cena 159,00 zł

FootWave HALLUX

Cena 139,00 zł

FootWave OSTROGA PIĘTOWA WKŁADKA ORTOPEDYCZNA

Cena 140,00 zł

FootWave Płaskostopie WKŁADKI ORTOPEDYCZNE

Cena 140,00 zł

wkładki OSTROG - płaskostopie podłużne

Cena 130,00 zł

wkładki HALLUX - płaskostopie poprzeczne

Cena 130,00 zł

wkładki DIABETIC - płaskostopie podłużne

Cena 130,00 zł

Wkładki ortopedyczne dostępne w naszej ofercie zalecane są w przypadku schorzeń w obrębie stóp, które przyczyniają do dyskomfortu podczas chodzenia odczuwalnego w całym aparacie ruchowym. Mają na celu poprawę postawy, równowagi oraz funkcjonowania stóp i kończyn dolnych. Przygotowaliśmy propozycję wkładek dla dzieci i dorosłych. Zaprojektowane tak, by skutecznie wspierały w leczeniu dolegliwości będących powikłaniem chorób nabytych, noszenia nieodpowiedniego obuwia czy nieprawidłowej pracy stóp.

Ochrona przed urazami stawów stopy

W ofercie mamy wkładki ortopedyczne indywidualne, które dopasowujemy konkretnie pod kątem użytkownika. Dzięki temu skuteczność ich stosowania jest jeszcze lepsza. Produkty tego typu zalecane są w problemach z płaskostopiem, koślawością bądź szpotawością stóp. Niewątpliwym atutem noszenia indywidualnych wkładek ortopedycznych jest amortyzacja, a tym samym ochrona przed mikro urazami stawów stopy. Ich konstrukcja jest dostosowana do kształtu stóp i problemów ortopedycznych danej osoby.

Wkładki indywidualne w Piekarach Śląskich

Wkładki indywidualne w Piekarach Śląskich są dobierane na miejscu w naszym salonie Medsport. Wyrób jest wykonywany w czasie trwania jednej wizyty i powstaje z wysokiej jakości wytrzymałych materiałów. Specjalista wybiera odpowiedni rodzaj bazy wkładki, modeluje i nadaje anatomiczny kształt. Taka opcja daje sposobność wyrobienia nawyku prawidłowego ustawiania i obciążenia stóp. Istnieje możliwość dopasowania wkładek indywidualnych do różnego typu obuwia, począwszy od sportowego, a skończywszy na wizytowym.

Wkładki indywidualne ortopedyczne są zalecane w następujących przypadkach:

 • koślawości kolan,
 • różnicy w długości kończyn dolnych,
 • ostrodze piętowej,
 • stopie cukrzycowej,
 • wadach stóp u dzieci, młodzieży i dorosłych,
 • bólach stóp i kręgosłupa powodowanych wadami chodu.
 • przy profilaktyce oraz stanach pooperacyjnych w obrębie stopy, kolana lub biodra.

Zastosowanie wkładek ortopedycznych

Wkładki na Halluxy stosowane są w przypadku palucha koślawego, wywoływanego często przez płaskostopie poprzeczne. Dochodzi do niego w wyniku noszenia nieodpowiedniego obuwia, mianowicie z wysokim obcasem i wąskimi noskami. Proponowany model wkładek przeznaczony jest nie tylko dla osób borykających się z problemem halluksów, ale również osób, u których wystąpiło płaskostopie poprzeczne. Poprzez odpowiednie podparcie stopy, wkładki mogą redukować stres na inne obszary ciała i zmniejszać dolegliwości.

Zalecenie noszenia wkładek ortopedycznych dotyczy także płaskostopia podłużnego, ostrogi piętowej oraz zapalenia ścięgna Achillesa. Wkładki przynoszą ulgę, gdy mamy do czynienia z przeciążeniem przodostopia, bólem pięt lub bólem całego układu ruchowego. Wkładki ortopedyczne mogą być stosowane przez sportowców w celu poprawienia wydajności i zapewnienia dodatkowego wsparcia dla stóp oraz stawów podczas aktywności fizycznej. Tego rodzaju produkty są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej osoby.

Codzienne noszenie wkładek ortopedycznych:

 • aktywizuje mięśnie strzałkowe,
 • stabilizuje piętę, pierwszą głowę kości śródstopia oraz paluch koślawy,
 • stanowi podparcie palców młotkowych i szponiastych,
 • stabilizuje i wspiera łuk podłużny i poprzeczny stopy,
 • zmniejsza ryzyko powstawania urazów, między innymi stawu skokowego i kolanowego,
 • gwarantuje optymalny rozkład nacisku stopy na podłoże.

Supinacja i pronacja u dzieci

Wkładki ortopedyczne dla dzieci wspomagają utrzymanie lub przywrócenie prawidłowego układu stopy, dzięki któremu nacisk rozkłada się równomiernie na podłoże. Nieprawidłowości wpływają niekorzystnie na stawy skokowe, kolana, a nawet biodra i kręgosłup. W przypadku supinacji stawy skokowe ułożone są do zewnątrz, natomiast stopa pronująca prowadzi do ułożenia stawów skokowych do wewnątrz. Proponowane wkładki ortopedyczne stabilizują pięty, zapewniają amortyzację i wspierają łuk podłużny stopy.

Płaskostopie

Płaskostopie to schorzenie stóp, w którym łuki podłużne stopy są spłaszczone, co powoduje, że stopa opiera się płasko na podłożu, zamiast utrzymywać naturalne wypukłości łuków. Jest to dość powszechne schorzenie, które może dotyczyć zarówno dzieci, jak i dorosłych. Płaskostopie może mieć różne przyczyny, w tym m.in. kontuzje i przeciążenia, wrodzone wady strukturalne, choroby układu mięśniowo-szkieletowego, a nawet noszenie niewłaściwego obuwia.

Wkładki na płaskostopie

Wkładki na płaskostopie są stosowane jako narzędzie wspomagające leczenie tego schorzenia. Są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić odpowiednie podparcie dla stopy oraz równomierne rozłożenie obciążenia. Wkładki wykonane są z materiałów elastycznych, takich jak miękka pianka lub silikon, które dostosowują się do kształtu stopy i zapewniają optymalne wsparcie. W sprzedaży dostępne są różne modele wkładek. Główne korzyści płynące z noszenia wkładek na płaskostopie to:

 • poprawa podparcia łuków stopy,
 • utrzymanie stopy we właściwej pozycji,
 • równomierne rozłożenie obciążenia,
 • redukcja bólu i dyskomfortu,
 • poprawa stabilności i równowagi,
 • zmniejszenie ryzyka upadków i kontuzji,
 • korekcja wad postawy,
 • poprawa ogólnego stanu zdrowia.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło