Wkładki ortopedyczne Wkładki ortopedyczne dostępne w naszej ofercie zalecane są w przypadku schorzeń w obrębie stóp, które przyczyniają do dyskomfortu podczas chodzenia odczuwalnego w całym aparacie ruchowym....

Czytaj więcej

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-12 z 13 pozycji

Aktywne filtry

Wkładki ortopedyczne

Wkładki ortopedyczne dostępne w naszej ofercie zalecane są w przypadku schorzeń w obrębie stóp, które przyczyniają do dyskomfortu podczas chodzenia odczuwalnego w całym aparacie ruchowym. Przygotowaliśmy propozycję wkładek dla dzieci i dorosłych. Zaprojektowane tak, by skutecznie wspierały w leczeniu dolegliwości będących powikłaniem chorób nabytych, noszenia nieodpowiedniego obuwia czy nieprawidłowej pracy stóp.

Zastosowanie wkładek ortopedycznych

Wkładki na Halluxy stosowane są w przypadku palucha koślawego, wywoływanego często przez płaskostopie poprzeczne. Dochodzi do niego w wyniku noszenia nieodpowiedniego obuwia, mianowicie z wysokim obcasem i wąskimi noskami. Proponowany model wkładek przeznaczony jest nie tylko dla osób borykających się z problemem halluksów, ale również osób, u których wystąpiło płaskostopie poprzeczne.

Zalecenie noszenia wkładek ortopedycznych dotyczy także płaskostopia podłużnego, ostrogi piętowej oraz zapalenia ścięgna Achillesa. Wkładki przynoszą ulgę, gdy mamy do czynienia z przeciążeniem przodostopia, bólem pięt lub bólem całego układu ruchowego.

Codzienne noszenie wkładek ortopedycznych:

  • aktywizuje mięśnie strzałkowe,
  • stabilizuje piętę, pierwszą głowę kości śródstopia oraz paluch koślawy,
  • stanowi podparcie palców młotkowych i szponiastych,
  • stabilizuje i wspiera łuk podłużny i poprzeczny stopy.

Supinacja i pronacja u dzieci

Wkładki ortopedyczne dla dzieci wspomagają utrzymanie lub przywrócenie prawidłowego układu stopy, dzięki któremu nacisk rozkłada się równomiernie na podłoże. Nieprawidłowości wpływają niekorzystnie na stawy skokowe, kolana, a nawet biodra i kręgosłup. W przypadku supinacji stawy skokowe ułożone są do zewnątrz, natomiast stopa pronująca prowadzi do ułożenia stawów skokowych do wewnątrz. Proponowane wkładki ortopedyczne stabilizują pięty, zapewniają amortyzację i wspierają łuk podłużny stopy.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło