Wózki inwalidzkie W ofercie sprzętów rehabilitacyjnych i pomocniczych posiadamy szeroki wybór  wózków inwalidzkich  dla osób żyjących z trwałą niepełnosprawnością lub wychodzących z poważnego urazu...

Czytaj więcej

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-12 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Wózki inwalidzkie

W ofercie sprzętów rehabilitacyjnych i pomocniczych posiadamy szeroki wybór wózków inwalidzkich dla osób żyjących z trwałą niepełnosprawnością lub wychodzących z poważnego urazu kończyn dolnych. Wybór lekkich, zwrotnych wózków z naszej oferty oznacza większą niezależność dla osób, które nie mogą chodzić o własnych siłach. W naszym katalogu znajdziecie energooszczędne wózki elektryczne z rozbudowanym panelem sterowania, dzięki któremu możliwe jest samodzielne poruszanie się po długich trasach. Wózki elektryczne wyposażone są w niezawodne hamulce oraz klaksony, co oznacza większe bezpieczeństwo w drodze. Posiadamy również manualne wózki inwalidzkie do przewożenia chorych oraz napędzane siłą mięśni rąk. W ofercie znajdziecie wózki ze stabilizatorem głowy i pleców dla pacjentów po urazach neurologicznych oraz wózki z funkcją toalety, które ułatwiają opiekę nad niepełnosprawnym pacjentem.

Jak dobrać odpowiedni wózek inwalidzki?

Wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego może wydawać się trudnym zadaniem. Zakup takiego wózka jest bowiem wypadkową indywidualnych możliwości ruchowych, warunków lokalowych oraz zewnętrznych ograniczeń, z którymi trzeba mierzyć się na co dzień. Jeżeli osoba z niepełnosprawnością musi pokonywać wiele schodów w ciągu dnia albo nie ma wystarczająco dużo miejsca w mieszkaniu, odpowiednim wyborem będzie lekki wózek aluminiowy, który można z łatwością złożyć oraz przenieść w inne miejsce. Warto pamiętać, że wózki napędzane siłą rąk pozwalają choremu zachować sprawność ramion, dzięki czemu stanowią dodatkową formę rehabilitacji.

Wózki elektryczne są dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którym brak sił na samodzielne napędzanie wózka ręcznego. Pozwalają swobodnie poruszać się w różnych warunkach, a także pokonywać większe odległości bez uczucia zmęczenia. Dzięki łatwemu w obsłudze panelowi sterowania osoby starsze oraz osoby z głębokimi niepełnosprawnościami ruchowymi mogą zyskać trochę samodzielności i poprawić swoją mobilność zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło