W ofercie sklepu mamy wkładki na płaskostopie wykonane z wysokiej jakości materiałów i doskonale wspomagają odciążenie stopy oraz jej stabilizację. Zastosowanie wkładek obejmuje między innymi stopę cukrzycową, przeciążenia aparatu...

Czytaj więcej

Aktywne filtry

FootWave Płaskostopie WKŁADKI ORTOPEDYCZNE

Cena 140,00 zł

W ofercie sklepu mamy wkładki na płaskostopie wykonane z wysokiej jakości materiałów i doskonale wspomagają odciążenie stopy oraz jej stabilizację. Zastosowanie wkładek obejmuje między innymi stopę cukrzycową, przeciążenia aparatu ruchowo-mięśniowego czy koślawość bądź szpotawość pięt. Ponadto w asortymencie są również ortopedyczne wkładki na płaskostopie do noszenia w odciskach na śródstopiu, palcach młotkowatych oraz metatersalgii.

Objawy i rodzaje płaskostopia

Płaskostopie dotyczy deformacji stopy związanej z obniżeniem lub całkowitym zanikiem wysklepienia. W konsekwencji stopa przylega całą swoją powierzchnią do podłoża, powodując szereg dolegliwości, takich jak ból, pieczenie czy tworzenie się modzeli i odcisków. Występują dwa rodzaje schorzenia: płaskostopie poprzeczne oraz płaskostopie podłużne wynikające zwykle z nadmiernego obciążenia stopy.

Czym powinny charakteryzować się dobre wkładki na płaskostopie?

Funkcjonalne wkładki na płaskostopie, podobnie jak dostępne w naszej ofercie specjalistyczne wkładki na haluksy, powinny być odpowiednio uformowane, a ich konstrukcja ma sprzyjać maksymalnemu odciążeniu stopy i zniwelowaniu dolegliwości. Dobra wkładka na płaskostopie składa się z następujących elementów:

  • podwójnego amortyzatora kierunkowego,
  • głębokiego, wyprofilowanego korytka piętowego,
  • peloty metatarsalnej,
  • wyściółki z mikrofibry,
  • podparcia łuków podeszwowych,
  • amortyzatora przodostopia,
  • platformy podeszwowej.

Ponadto warto pamiętać, że wkładki na płaskostopie mają przywracać naturalny wzorzec chodu i tym samym skutecznie łagodzić dolegliwości bólowe w obrębie pleców oraz kolan. Takie produkty dostępne są w naszym katalogu. Sprawdź!

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło