Diagnostyka stóp W stacjonarnym salonie MedSport w Piekarach Śląskich wykonujemy badania z zakresu diagnostyki stóp. Stopy są jedną z najbardziej obciążonych części ciała, co w połączeniu z ich skomplikowaną...

Czytaj więcej

Aktywne filtry

ANALIZA CHODU W MEDSPORT

Cena 150,00 zł

ANALIZA BIEGU W MEDSPORT

Cena 150,00 zł

KOMPUTEROWE BADANIE STÓP

Cena 150,00 zł

Diagnostyka stóp

W stacjonarnym salonie MedSport w Piekarach Śląskich wykonujemy badania z zakresu diagnostyki stóp. Stopy są jedną z najbardziej obciążonych części ciała, co w połączeniu z ich skomplikowaną budową może prowadzić do powstania trwałych wad i zniekształceń takich jak haluksy lub płaskostopie. Są to rodzaje schorzeń, które z wiekiem stają się coraz bardziej uciążliwe, dlatego warto nie zaniedbywać badań stóp, które pomogą zidentyfikować problem i podjąć odpowiednie kroki, aby zahamować czy też cofnąć skutki zwyrodnienia.

Kto powinien zdecydować się na badanie stóp?

Diagnostyka stóp zalecana jest szczególnie u dzieci i młodzieży, osób pracujących w pozycji stojącej oraz pacjentów z grupy ryzyka – szczególnie reumatyków i diabetyków. Pod stałą obserwacją stanu stóp powinny znajdować się również osoby z dysfunkcjami aparatu ruchu lub deformacjami dolnych kończyn np. płaskostopiem.

Badanie stóp wykonujemy za pomocą specjalnych programów komputerowych. W ich zakres wchodzą badania manualne, statyczne i dynamiczne, które pozwalają na jednoznaczną diagnozę problemu i, jeśli jest to wskazane, dopasowanie najlepszych wkładek ortopedycznych.

Wkładki ortopedyczne

Dzięki komputerowemu badaniu stóp możliwe jest precyzyjne dobranie wkładek ortopedycznych, które pozwolą uniknąć pogłębienia się deformacji, odciążą kończynę, a także przyniosą ulgę podczas chodzenia. W ramach usługi projektujemy indywidualne wkładki na haluksy, wkładki dla osób z płaskostopiem, z koślawością kolan, stopą cukrzycową lub innymi deformacjami. Indywidualnie wkładki ortopedyczne rekomendujemy szczególnie przy kilku nakładających się wadach postawy. Wówczas można dopasować środek leczenia do potrzeb konkretnego pacjenta, czego nie zagwarantuje żaden gotowy produkt.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło