Na czym polega diagnostyka stóp?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 579
Na czym polega diagnostyka stóp?

Wykorzystanie programów komputerowych w diagnostyce stóp umożliwia przeprowadzenie badań manualnych, statycznych i dynamicznych. Badania te pozwalają na jednoznaczną diagnozę problemu oraz, jeśli jest to wskazane, dopasowanie najlepszych wkładek ortopedycznych.

Badania statyczne 

Pozwalają na analizę obciążenia stopy w spoczynku oraz jej struktury anatomicznej. Można dzięki nim określić, czy występuje płaskostopie, stopa koślawa czy inne wady, które mogą wpłynąć na sposób chodzenia i biegu.

Badania dynamiczne 

Skupiają się na analizie chodu i biegu, pozwalając na ocenę pracy stopy oraz jej interakcji z podłożem. Pozwala to na zdiagnozowanie ewentualnych problemów związanych z nieprawidłowym obciążeniem stopy czy dysfunkcjami w pracy mięśni.

Analiza chodu i biegu

W trakcie analizy chodu i biegu specjalistyczne programy komputerowe obrazują pracę stóp pacjenta w czasie rzeczywistym, co umożliwia precyzyjną diagnostykę ewentualnych problemów. Na podstawie tych danych można dobrać odpowiednie wkładki ortopedyczne, które będą wspomagały prawidłowe funkcjonowanie stóp oraz zapobiegały dalszym deformacjom.

Korzyści płynące z diagnostyki stóp

Regularna diagnostyka stóp wykonywana przez nas w Bytomiu może pomóc w zapobieganiu poważnym, długotrwałym problemom z rozwojem stóp i kostek. Wczesne wykrywanie i leczenie wszelkich problemów może pomóc zmniejszyć ból i dyskomfort oraz poprawić ogólny stan zdrowia stóp. Regularna diagnostyka stóp może również pomóc w identyfikacji wszelkich zmian w strukturze stóp.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło