Jak dobrać podkolanówki przeciwżylakowe?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 266
Jak dobrać podkolanówki przeciwżylakowe?

Podkolanówki przeciwżylakowe to jeden ze sposobów na poprawę komfortu życia oraz profilaktykę powstawania żylaków. W naszym sklepie medyczno-sportowym Medsport oferujemy szeroki wybór produktów, które pomogą Ci zadbać o zdrowie Twoich nóg. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak dobrać odpowiednie podkolanówki przeciwżylakowe, aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi nogami przez długie lata.

Wybór właściwego rozmiaru podkolanówek

Dobór odpowiedniego rozmiaru podkolanówek przeciwżylakowych jest kluczowy dla ich skuteczności. Za małe mogą powodować dyskomfort i dodatkowe uciskanie nóg, zaś za duże nie będą właściwie wspierać krążenia. Aby dobrać idealny rozmiar, należy zmierzyć obwód nóg w trzech miejscach – w kostce, łydce oraz tuż poniżej kolana. Następnie warto porównać uzyskane wyniki z tabelą rozmiarów dostępną na stronie producenta lub w naszym sklepie Medsport.

Warto pamiętać, że podkolanówki przeciwżylakowe powinny być dobrze dopasowane do nóg, ale nie powinny powodować uczucia zbytniego ucisku. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru rozmiaru, warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą ds. kompresji, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Klasa kompresji i materiał – na co zwrócić uwagę

Podkolanówki przeciwżylakowe występują w różnych klasach kompresji, które określają siłę ucisku na nogi. Wybór odpowiedniej klasy zależy od stopnia zaawansowania problemów żylakowych oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Klasa I (lekkiej kompresji) jest zwykle polecana osobom z pierwszymi objawami żylaków, takimi jak uczucie ciężkości nóg czy widoczne pajączki. Klasa II (średniej kompresji) jest dedykowana dla osób z bardziej zaawansowanymi żylakami, obrzękami czy skłonnością do zakrzepów. W przypadku bardzo poważnych problemów żylakowych konieczne może być zastosowanie klas III lub IV (silnej i bardzo silnej kompresji), jednak ich stosowanie powinno być ściśle kontrolowane przez lekarza.

Oprócz klasy kompresji ważne jest również, aby zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są podkolanówki przeciwżylakowe. Najlepsze będą te wykonane z przewiewnych, elastycznych i antyalergicznych materiałów, takich jak mikrofibra czy bawełna. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe właściwości, np. oddychające włókna czy technologia Silver Fresh, która zapewnia świeżość i higienę nawet podczas długotrwałego noszenia.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło