Jak działają wkładki ortopedyczne?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 902
Jak działają wkładki ortopedyczne?

Wyroby ortopedyczne to produkty medyczne, które pomagają w leczeniu i wyrównywaniu układu mięśniowo-szkieletowego organizmu. Mogą być stosowane w przypadku różnych schorzeń, takich jak zapalenie stawów, haluksy, zapalenie rozcięgna podeszwowego oraz innych problemów związanych ze stopami. Wkładki ortopedyczne są również stosowane w celu zapobiegania urazom, poprawy postawy i zmniejszenia bólu.

Czym są wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne to indywidualnie wykonane wyroby. Są one zaprojektowane w celu zapewnienia amortyzacji i wsparcia dla stóp, kostek i nóg. Celem ich wykorzystywania jest korygowanie nieprawidłowości w układzie mięśniowo-szkieletowym organizmu, które mogą prowadzić do bólu i dyskomfortu. Wkładki ortopedyczne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak pianka, tworzywo sztuczne i skóra. Wybór materiału zależy od potrzeb i stanu pacjenta.

Różne materiały stosowane we wkładkach ortopedycznych

Najczęściej stosowanymi materiałami w produkcji wkładek ortopedycznych indywidualnych są pianka i tworzywo sztuczne. Wkładki piankowe zapewniają amortyzację i wsparcie dla stóp, jednocześnie zapewniając pochłanianie wstrząsów podczas chodzenia lub biegania. Wkładki z tworzywa sztucznego zapewniają sztywniejsze podparcie stóp i są często stosowane u pacjentów z poważnymi deformacjami stóp, a także tych osób, które potrzebują dodatkowej stabilności podczas stania lub chodzenia. Dostępne są również wkładki skórzane.

Kiedy warto skorzystać z wkładek ortopedycznych?

  • Koślawość kolan
  • Różnica w długości kończyn dolnych
  • Ostroga piętowa
  • Stopa cukrzycowa
  • Wady stóp u dzieci, młodzieży i dorosłych
  • Bóle stóp i kręgosłupa powodowane wadami chodu
  • Profilaktyka oraz stany pooperacyjne w obrębie stopy, kolana lub biodra
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło