Jak dobierane są indywidualne wkładki dziecięce?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 813
Jak dobierane są indywidualne wkładki dziecięce?

W miarę rozwoju fizycznego i motorycznego dzieci, narażone są one na przeciążenia stóp i rozwój wad postawy. Ich korekta możliwa jest między innym przez zastosowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Kiedy stosuje się indywidualne wkładki ortopedyczne?

O tym, czy dziecko potrzebuje wkładek ortopedycznych może sprawdzić przez badania ortopodolog lub fizjoterapeuta. Wkładki stanowią duże wsparcie dla przeciążonych stóp, wspomagają leczenie wad postawy i zapobiegają rozwojowi dalszych. Mogą być stosowane w sytuacjach, gdy jedna z nóg jest krótsza, występuje płaskostopie, deformacje stóp i palców, skolioza, hipermobilność. Indywidualne wkładki ortopedyczne dla dziecka dobierane są w zależności od potrzeb i zdiagnozowanych schorzeń lub wad postawy. Wcześniej konieczne jest wykonanie właściwych badań.

W jaki sposób dobiera się wkładki ortopedyczne dla dzieci?

Dobór wkładek na zamówienie wymaga przeprowadzenia komputerowego badania stóp, które wykonuje ortopodolog w swoim gabinecie. Badanie składa się z 3 części:

  • badanie statyczne na podoskopie;
  • badanie dynamiczne w trakcie chodzenia;
  • badanie manualne całej kończyny dolnej  i stawu biodrowego.

Po przeanalizowaniu wyników badań, podejmowana jest decyzja o formie i rodzaju wkładki.  W  gabinecie Medsport  pobiera się  odciski stóp na specjalnych poduszkach próżniowych. Następnie formuje się  wkładki  termoplastyczne, które można dowolnie modyfikować. Ich wykonanie jest szybkie i zajmuje niewiele ponad godzinę. Dzięki dopasowaniu profilu do stopy i rodzaju materiału, z którego są wykonane, indywidualne wkładki są wytrzymałe i higieniczne, można je prać i często czyścić, co przy dzieciach jest szczególnie ważne. Najważniejszą zaletą jest to, że są wkładkami dynamicznymi, czyli wspierają stopę i pozwalają na naturalny, fizjologiczny ruch.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło