Czym charakteryzują się aparaty do EKG?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 428
Czym charakteryzują się aparaty do EKG?

Badanie EKG, czyli elektrokardiografia, wykonywane jest do diagnozy chorób serca oraz obserwowania postępów leczenia. Regularne kontrolowanie pracy serca pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie odpowiedniego leczenia. Aparat do elektrokardiografii powinien stanowić niezbędne wyposażenie każdej placówki medycznej – nie tylko szpitalnych oddziałów kardiologicznych, ale także zwykłych przychodni.

Jak działa aparat EKG?

Badanie aparatem EKG jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje skutków ubocznych. Polega ono na rejestrowaniu różnicy napięć pomiędzy elektrodami umieszczonymi na klatce piersiowej oraz w okolicy nadgarstków i stawów skokowych pacjenta. Urządzenie analizuje zmienność potencjału elektrycznego wytwarzanego przez serce i przetwarza wynik na elektrokardiogram, czyli jego graficzny zapis na papierze milimetrowym lub na ekranie komputera. Parametry widoczne na elektrokardiogramie umożliwiają lekarzowi ocenę pracy mięśnia sercowego.

Współczesne aparaty EKG gwarantują nie tylko precyzyjny wynik, ale także łatwość użytkowania. Często są to przenośne urządzenia, które sprawdzają się zarówno w gabinecie lekarskim, jak i podczas wizyt domowych. Wyposażone są w duże, czytelne wyświetlacze, zapewniające wygodę sterowania. Rezultat badania zapisywany jest w pamięci wewnętrznej, może być jednak także przeniesiony do komputera za pomocą kabla USB.

Domowe aparaty do elektrokardiografii

Przenośne urządzenia EKG są polecane przede wszystkim pacjentom zmagającym się z chorobami serca i układu krwionośnego. Dzięki domowym aparatom mogą oni regularnie kontrolować rytm serca w spoczynku i w ruchu dzięki temu, że wynik pojawia się od razu po wykonaniu badania. Wczesna diagnostyka pozwala szybko podjąć odpowiednie leczenie i zmienić tryb życia.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło