Czym się kierować przy wyborze chodzika rehabilitacyjnego?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 45
Czym się kierować przy wyborze chodzika rehabilitacyjnego?

/sprzet-rehabilitacyjny-i-pomocniczy/chodzikiChodziki pełnią niezwykle istotną funkcję w leczeniu i kompleksowej rehabilitacji chorych z problemami w poruszaniu. Aby jak najlepiej spełnić oczekiwania przyszłego użytkownika, przy wyborze chodzika rehabilitacyjnego należy zwrócić uwagę na następujące kwestie.

Materiał

Materiał chodzika powinien być tak dobrany, aby jego przenoszenie i przechowywanie nie sprawiało trudności – chodzik będzie użytkowany przez osobę z problemami z poruszaniem, której należy zapewnić maksymalny komfort. Najpopularniejszą i najlepszą opcją jest aluminium, ponieważ charakteryzuje się odpornością na korozję i małą gęstością, co skutkuje najkorzystniejszym stosunkiem wytrzymałości do ciężaru. Dosłownie oznacza to, że jest najlżejszym materiałem o dużej wytrzymałości. Warto wybierać chodziki z elementami wykonanymi z tego materiału.

Mobilność konstrukcji

Zależnie od potrzeb użytkownika, rozważyć należy chodziki rehabilitacyjne statyczne, kroczące i krocząco-statyczne. Balkonik statyczny dobrze sprawdza się u seniorów, którzy mają problem z utrzymaniem równowagi. Balkonik kroczący jest odpowiedni dla osób, które nie mają siły przestawiać konstrukcji przy każdym kroku. Rozważyć można również chodziki na kółkach, doskonałe dla osób o dobrym poczuciu równowagi, o silnych rękach i korpusie. Warto, aby przyszły użytkownik chodzika sam wypróbował kilka z dostępnych opcji.

Wysokość

Wysokość uchwytów w balkoniku powinna odpowiadać wysokości bioder użytkownika. Dzięki temu uniknie on zbędnego uginania kolan czy też stawania na palcach oraz nadwyrężania stawów. Nieodpowiednio dobrana wysokość może również skutkować zbytnim męczeniem się mięśni rąk. Dostępne są chodziki rehabilitacyjne obejmujące stelażem całe ciało użytkownika, aż do wysokości pach. Taki chodzik sprawdzi się w przypadku osób mających problem z równowagą, swoją konstrukcją chroniąc przed upadkiem z całym balkonikiem. Ponadto warto zastanowić się nad chodzikiem z wielozakresową regulacją wysokości.

Rada eksperta

Po podjęciu decyzji co do wysokości, materiału i mobilności wciąż pozostaje szeroki wybór sprzętu. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest skonsultowanie dokładnych specyfikacji chodzika z ekspertem w doborze sprzętu rehabilitacyjnego. Nasz sklep oferuje konsultację opartą na doświadczeniu zebranym podczas ponad 20 lat pracy w branży medycznej.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło