Wśród naszych usług znajduje się także świadczenie zabiegów fizjoterapeutycznych, w tym ręcznego drenażu limfatycznego pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów od lat pracujących w zakresie...

Czytaj więcej

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Wśród naszych usług znajduje się także świadczenie zabiegów fizjoterapeutycznych, w tym ręcznego drenażu limfatycznego pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów od lat pracujących w zakresie rehabilitacji medycznej, w szczególności zajmujących się obrzękami i zastojami limfatycznymi. Pacjent zgłaszający się do naszego gabinetu jest każdorazowo konsultowany w celu wyeliminowania czynników ryzyka.

Ręczny drenaż limfatyczny to rodzaj masażu, podczas którego specjalista fizjoterapii wykonuje określone ruchy na nogach lub rękach (często na całym ciele z wyjątkiem twarzy i szyi) pobudzające pracę układu limfatycznego oraz rozprowadzające zgromadzone płyny. Wiedza specjalistyczna w wykonywaniu tego typu masażu jest bardzo ważna, ponieważ odnosi się bezpośrednio do przepływu limfy w organizmie. Ręczny drenaż limfatyczny polecany jest osobom zmagającym się z niewydolnością żylną, dną moczanową oraz chorobami i kontuzjami układu ruchu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania drenażu limfatycznego?

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania ręcznego drenażu limfatycznego jest: ciąża i okres karmienia piersią, niewydolność serca, nerek, wątroby, zakrzepica żył głębokich, zapalenie naczyń chłonnych oraz wszelkie aktywne choroby nowotworowe. Zabieg drenażu wykonujemy zawsze po konsultacji z Pacjentem, podczas której zadajemy szereg pytań dotyczących trwających chorób i schorzeń.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło