Zalety wózków inwalidzkich z napędem elektrycznym

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 178
Zalety wózków inwalidzkich z napędem elektrycznym

Wózki elektryczne to wielkie ułatwienie dla ludzi niepełnosprawnych, którzy do tej pory musieli się opierać na pomocy opiekuna. Napęd elektryczny daje niezależność osobom, które przez brak możliwości pracy rękoma lub problemy z motoryką nie są w stanie same poruszać wózkiem. Elektryczny wózek inwalidzki daje ogrom możliwości na prowadzenie aktywnego życia.

Największe zalety elektrycznych wózków inwalidzkich

Największą zaletą wózka z napędem elektrycznym jest umożliwienie samodzielnego poruszania się nim, nawet przez osoby z dużymi problemami z motoryką. Panel sterowania znajduje się w podłokietniku, więc wózek nie wymaga pełnego zakresu ruchu rąk.

Wózek jest łatwy do utrzymania w czystości. Jego konstrukcja wykonana jest  z aluminium, a tapicerka jest odpinana.

Nie powinno się obawiać, że wózek będzie trudny w obsłudze. Panel sterowania jest wyposażony w przycisk włączający, ma podświetlenie przycisków, co ułatwia włączenie odpowiedniej opcji przy małej ilości światła oraz przez osoby, które mają słaby wzrok. Poza tym wózek posiada hamulec elektromagnetyczny, więc sterowanie nim jest bardzo bezpieczne. Koła są zaprojektowane w taki sposób, by były antywywrotowe.

Wózki mają daleki zasięg, uzależniony od konkretnego modelu.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek elektryczny?

Wózek, aby był możliwie najlepiej dopasowany, powinien być dobrany z pomocą fizjoterapeuty. Dzięki temu szansa na zakup nieodpowiedniego wózka elektrycznego zostanie ograniczona.

Są modele, które można łatwo złożyć do tak niewielkiego rozmiaru, że z łatwością można je przewozić w aucie osobowym.

Zależnie od potrzeb, należy dobrać wózek o odpowiednich parametrach. Dla osób, które wolą jeździć wózkiem po domu, odpowiedni będzie model cichy, z węższymi kołami. Natomiast do jazdy w terenie lepiej nada się model z mocniejszym silnikiem i grubszymi oponami.

Jeśli ma się ręczny wózek inwalidzki, nie ma konieczności inwestowania w wózek elektryczny. Niektóre wózki mają możliwość domontowania napędu elektrycznego. Jest to opcja doskonała dla osób, które chcą korzystać z wózka ręcznego, ale czasami potrzebują ułatwienia w czasie jazdy.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło