Na czym polega masaż relaksacyjny?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 212
Na czym polega masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny jest odmianą masażu klasycznego. Redukuje napięcia mięśniowe, wycisza i poprawia nastrój. Możliwe jest wykonywanie go na całym ciele albo jedynie na jego poszczególnych partiach. Jest rodzajem masażu, z którego można korzystać nawet codziennie. Zwykle trwa godzinę. Nie zachodzi potrzeba specjalnego przygotowywania się niego.

Czym się charakteryzuje masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny polega na powolnych i płynnych symetrycznych ruchach polecających na głaskaniu i rozcieraniu ciała, nacisk jest dość delikatny. Masaż całkowity polega na masowaniu pleców, nóg, rąk, brzucha, pośladków i klatki piersiowej.

Masaż relaksacyjny jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i może być stosowany prawie u każdego. Czas masażu jest momentem, w którym można skupić się na odczuwaniu przyjemności i na chwilę zapomnieć o stresie związanym z pracą i życiem codziennym. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu istnieją przeciwwskazania, takie jak nowotwory, nadciśnienie tętnicze, czy stany zapalne skóry. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem. Niektóre techniki masażu relaksacyjnego mogą być stosowane u kobiet w ciąży, po konsultacji z ginekologiem. Masaż w tym czasie pomaga zmniejszać ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym.

Efekty masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny ma pozytywny wpływ zarówno na ciało, jak i na psychikę. Działa uspokajająco, kojąco i jak sama nazwa wskazuje relaksacyjne. Pomaga łagodzić skutki stresu i przepracowania. Poza tym może poprawiać koncentrację i powodować przypływ energii. Dzięki zmniejszeniu stresu pomaga z problemami ze snem na tle nerwowym. Może być pomocny w łagodzeniu depresji sezonowej, ponieważ podnosi poziom endorfin we krwi. Masaż pomaga również w problemach z nadpobudliwością. Jeśli chodzi o fizyczne efekty, to jest to normalizacja napięcia mięśniowego, pogłębienie oddechu, ujędrnienie skóry, pomoc w usuwaniu toksyn, a także usprawnienie krążenia krwi. Masaż pomaga zmniejszyć dolegliwości bólowe pleców, barków czy karku. Najlepsze efekty daje masaż wykonany na całym ciele.

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło