Kiedy należy stosować wkładki ortopedyczne?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 202
Kiedy należy stosować wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne podnoszą komfort chodzenia. Poza tym leczą i zapobiegają chorobom stóp. Odciążają stawy i ustawiają prawidłowo stopę, przez co jej położenie w trakcie ruchu jest poprawne. Dzięki nim można wyeliminować ból stóp, bioder, kręgosłupa oraz kolan. Są bardzo istotną częścią terapii wielu nieprawidłowości związanych ze stopami.

W leczeniu jakich chorób stosuje się wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne są bardzo pomocne w leczeniu różnego rodzaju wad stóp i bóli śródstopia. Wkładki działają także na bóle kręgosłupa spowodowane nieprawidłowym chodzeniem. Pomagają również w stanach zapalnych stawu kolanowego i biodrowego.

Skutecznie niwelują skutki przeciążenia mięśni uda i podudzia, a także wiązadeł w stawie skokowym. Mogą również być stosowane do odciążania i stabilizacji stóp u osób, które są bardzo aktywne zawodowo. Wkładki pomagają także chronić stopę przed rozwojem modzeli i haluksów. Łagodzą ból stóp w przypadku, gdy te schorzenia są rozwinięte.

Częstą przypadłością, która może być korygowana wkładkami ortopedycznymi, jest płaskostopie podłużne i poprzeczne. Nieleczone płaskostopie może prowadzić do innych zwyrodnień, np. haluksów. Wkładki ortopedyczne są jednym z kluczowych sposobów na łagodzenie tego schorzenia.

Sposób działania wkładek ortopedycznych

Wkładki zależnie od tego, do jakiego schorzenia zostały dobrane, działają na różne sposoby. Zazwyczaj stabilizują i podpierają newralgiczne miejsca na stopach.

Przykładowo wkładki przeciw haluksom stabilizują kość śródstopia i palucha oraz piętę. Poza tym podpierają palce młotkowate i szponiaste i podnoszą łuk poprzeczny stopy. Do tego aktywizują mięśnie strzałkowe i amortyzują stopę, chroniąc ją przed mikro urazami stawów.

Dobrze dobrane wkładki ortopedyczne pomagają pozbyć się bólu spowodowanego wadami postawy. Źle rozłożone obciążenia mają negatywny wpływ na kolana, biodra i kręgosłup. Dzięki wkładkom nacisk na stopy jest poprawny, co zmniejsza dolegliwości. Pomagają unikać kontuzji i przyspieszają regenerację tkanek. Wkładki także wspomagają mięśnie odpowiadające za stabilizowanie stopy.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło