Jakich taśm używa się do tapingu?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 169
Jakich taśm używa się do tapingu?

Taping jest metodą na radzenie sobie z kontuzjami i bólem różnych części ciała. Polega na przyklejaniu specjalnych taśm, do skóry w obolałych miejscach. Odpowiednio naklejone plastry wspomagają regenerację mięśni, stawów i pomagają usuwać obrzęki. Taśmy te nie są nasączone żadnymi środkami przeciwbólowymi. Działają przez uniesienie skóry, co powoduje powiększenie przestrzeni między skórą a mięśniem, dzięki czemu usprawniany jest przepływ krwi. W efekcie regeneracja tkanek zostaje przyspieszona.

Rodzaje taśm do tapingu

Są dwa główne rodzaje taśm do tapingu. Pierwsze z nich to taśmy elastyczne. Używane są głównie do usuwania obrzęku, łagodzenia bólu oraz polepszania kondycji mięśni.

Drugim rodzajem są plastry nieelastyczne. Ten rodzaj plastrów odciąża miejsce, na którym znajduje się plaster, przyczyniając się do przyspieszenia leczenia kontuzji i nadwyrężeń mięśni i stawów.

Taśmy do tapingu mają różne kolory. Ich barwy nie mają żadnego znaczenia pod kątem leczniczym. Kolory nie informują o dodatkowym działaniu plastrów, są jedynie aspektem estetycznym. Dostępne są taśmy do tapingu w kolorze cielistym, które są słabo widoczne, a także np. plastry ze wzorkami, które nadają się idealnie dla dzieci.

Jak dobrać taśmę do kontuzji?

Taśmy są zróżnicowane pod kątem rozciągliwości i gramatury, co sprawia, że można je dobrać idealnie do różnych zastosowań.

Taśmy, które mają rozciągliwość od 130 do 140%, stosowane są najczęściej do leczenia bólu stawów spowodowanych urazem, zwyrodnieniami albo przeciążeniami. Tego typu plastry wykonane są z bawełny.

Plastry o rozciągliwości 180% najczęściej wykonuje się z wiskozy. Są idealnym rozwiązaniem dla pływaków, ponieważ są odporne na wilgoć.

Taśmy o rozciągliwości 200% wykonuje się z mieszanki lycry i nylonu. Przeznaczone są dla tancerzy, lekkoatletów oraz siatkarzy. Plastry te rozciągają się na wszystkie strony.

Kupując plastry, warto zwrócić uwagę również na ich grubość. Większość plastrów ma gramaturę 160 g/m2 co jest odpowiednią grubością do większości zastosowań. Grubsze taśmy są przeznaczone dla osób trenujących sztuki walki, ponieważ doskonale stabilizują stawy.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło