Co zaliczamy do wyrobów kompresyjnych?

list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 207
Co zaliczamy do wyrobów kompresyjnych?

Produkty uciskowe mogą być stosowane zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu chorób związanych z niewydolnością żylną. Wyroby kompresyjne pobudzają krążenie w nogach. Jest to jedna z najstarszych, bezpiecznych i bezinwazyjnych metod wykorzystywanych do leczenia chorób układu żylnego. Wybierając produkty uciskowe, bardzo ważne jest dobranie stopnia kompresji. 

Kiedy używać wyrobów kompresyjnych w ramach profilaktyki?

Profilaktyczne wyroby kompresyjne, to różnego rodzaju skarpety, podkolanówki, rajstopy i pończochy. Najczęściej stosuje się je przy pracy stojącej, kiedy odczuwa się ciężkość nóg, oraz podczas uprawiania sportu. Wyroby kompresyjne stymulują krążenie krwi, dzięki czemu zapewniają uczucie lekkości nóg, przynosząc ulgę nawet najbardziej zmęczonym nogom. Rajstopy i podkolanówki wykorzystują nacisk, który jest inny w różnych partiach. Jest on najmocniejszy w kostkach i słabnie w kierunku uda. Tego typu wyroby są stworzone dla osób, które zmagają się z opuchniętymi i zmęczonymi nogami po całym dniu. Wyroby kompresyjne o małym nacisku, mogą być pomocne także dla kobiet w I trymestrze ciąży.

Produkty przeznaczone dla sportowców są wykonane z odpowiednich antybakteryjnych materiałów. Taki rodzaj skarpet ma pozytywny wpływ na regenerację mięśni, stabilizację stawów, ochronę ścięgna Achillesa i stabilizację śródstopia. 

Wyroby kompresyjne pomocne w czasie choroby

Wyroby kompresyjne są także bardzo pomocne przy już rozwiniętej chorobie. Są bezpiecznym i nieinwazyjnym sposobem na wspieranie niewydolności żył i zakrzepicy. W przypadku poważniejszych chorób podobnie jak w profilaktyce używa się skarpet, podkolanówek, pończoch i rajstop. Produkty lecznicze znacznie różnią się stopniem nacisku od tych profilaktycznych. W przypadku choroby najlepiej zwrócić się do lekarza, ponieważ siłę kompresji dostosowuje się do stopnia zaawansowania choroby. Należy zwrócić również uwagę na przeciwwskazania do noszenia tego typu produktów. Jest ich kilka i w takim przypadku nosząc wyroby kompresyjne, można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło